Przejdź do treści

MusicOn

Jak wykorzystać narzędzia marketingu internetowego by tworząc zindywidualizowaną treść docierać do większej grupy odbiorców? Czy lokalne produkty mogą stać się narzędziem promocji? Jak kształcić świadomych odbiorców nowoczesnej kultury, a w przyszłości kreatywnych i przedsiębiorczych twórców sztuk muzycznych?

Na te i wiele innych pytań spróbujemy odpowiedzieć podczas Konferencji muzycznej MusicOn, która odbędzie się 20 sierpnia w Pałacu Jankowice. Wydarzenie towarzyszyć będzie IV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tranowo Podgórne 2024.

W kameralnych, pałacowych przestrzeniach swoimi doświadczeniami podzielą się z nami m.in. twórcy lokalnych festiwali, przedstawiciele instytucji kultury i edukatorzy. Mamy nadzieję, że konferencja pomoże uporządkować i zweryfikować strategię działania oraz zainspiruje do pracy w kulturze z nową energią.

Dla kogo?

  • pracownicy instytucji kultury
  • dyrektorzy ośrodków i instytucji kultury
  • społecznicy kulturalni
  • pracownicy samorządowi

Konferencja została objęta Patronatem Honorowym JM. Rektor prof. dr hab. Hanny Kostrzewskiej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Wykład praktyczny: Jak skutecznie i sprawnie działać w mediach społecznościowych?

Promować swoje działania w mediach społecznościowych każdy może. Trochę lepiej lub trochę gorzej. Jak robić to LEPIEJ? „Lepiej” czyli skutecznie i sprawnie. Z jakich narzędzi korzystać, aby ułatwić sobie pracę? Na co zwracać uwagę, aby komunikacja angażowała i żyła w zgodzie z algorytmami. Na te pytanie odpowie Wam Olimpia podczas wykładu.

Olimpia Jenczek

Specjalistka do spraw kreowania wizerunku w sieci

Panel 1: Promocja w kulturze, kultura w promocji

Promocja lokalnych wydarzeń kulturalnych czy też szeroko pojętej kultury to niezbędnik współczesnej instytucji. Będziemy mówić o tym jak przygotować spójną strategię marketingową by dotrzeć do świadomego odbiorcy oraz by wyróżnić się pośród bogatej oferty dostępnej na rynku. O tym jakie kroki podjąć by promocja wydarzenia była ciekawa i efektywna, a także czy promocja kosztuje?

Moderator

Joanna Nojszewska
lingwistka, dziennikarka, od ponad dwudziestu lat związana z „Twoim Stylem”, obecnie jako zastępczyni redaktora naczelnego

Prelegenci

Dorota Serwa

Dyrektorka Departamentu Kultury Urzędu Miasta Szczecin

Olimpia Jenczek

Specjalistka komunikacji i kreowania wizerunku w mediach społecznościowych

Błażej Małolepszy

Zastępca Dyrektora ds. programowych Poznańskiego Centrum Dziedzictwa – instytucji kultury Miasta Poznania

Panel 2: Pomysł na festiwal

Porozmawiamy o tym jak wykorzystać unikatowe zasoby lokalne do produkcji festiwalu o niepowtarzalnym charakterze. Jak wyróżnić się na mapie kulturalnej gminy i czy rodzimy festiwal może stać się faktyczną wizytówką regionu? Będziemy mówić jak zrobić festiwal z lekkością i dobrą energią bez milionowego budżetu.

MODERATOR

Alicja Dec
dziennikarka Radia Emaus

Prelegenci

Joanna Gonschorek – Naczyńska

Dyrektorka Centrum Promocji Kultury w Drezdenku

Bożena Szota

Dyrektorka Festiwalu Ethno Port – Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Piotr Michalak

Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły, pomysłodawca i organizator Ulicznego Festiwalu Osobliwości

Magdalena Woźniak

Koordynatorka projektu „Teatr w każdej wiosce” Gminnego Ośrodka Kultury SEZAM w Tarnowie Podgórnym

Panel 3: „Od przedszkola do Opola” – blaski i cienie edukacji muzycznej

Muzyka jest nierozłącznie związana z emocjami, a edukacja muzyczna to nie tylko rozwój wiedzy muzycznej i umiejętności techniczno-wykonawczych, ale przestrzeń rozwoju kompetencji społeczno-emocjonalnych. Będziemy rozmawiać o tym jak wykorzystać edukację artystyczną do przygotowania świadomych odbiorców-uczestników kultury muzycznej. W towarzystwie pedagogów/wokalistów zastanowimy się co jest kluczem do rozbudzania dziecięcej ciekawości, która pozwala kreatywnie nabywać nowe umiejętności muzyczne. A także jaką role pełnią odpowiednio dobrane metody pracy.

Moderator

Franciszek Walerych
dziennikarz Radia Poznań

Prelegenci

Elżbieta Zapendowska

Specjalistka od emisji głosu, interpretacji polskiej piosenki, krytyczka muzyczna, a także osobowość telewizyjna

dr. Magdalena Andrys

Adiunkt w Akademii Muzycznej w Poznaniu, nauczycielka muzyki i dyrygentka chóru

Adrianna Mańczak-Rogoża

Koordynatorka projektu „Studio Piosenki” w Gminnym Ośrodku Kultury SEZAM w Tarnowie Podgórnym

Przemo Urbaniak (Wujek Ogórek)

Aktualnie jeden z najpopularniejszych autorów piosenek dla dzieci