Przejdź do treści

Za nami cztery dni pełne muzyki, wrażeń i niezwykłych emocji

III edycję muzycznego święta w Gminie Tarnowo Podgórne rozpoczęliśmy I Konferencją muzyczną MusicOn – w kameralnych, pałacowych przestrzeniach doświadczeniami podzielili się z nami m.in. dziennikarze muzyczni, twórcy lokalnych i ogólnopolskich festiwali oraz przedstawiciele instytucji kultury. Stworzyliśmy miejsce do dyskusji o muzyce tworzonej współcześnie, jej wartości, znaczeniu i obecności w kulturze. Rozmawialiśmy o procesach tworzenia eventów i wydarzeń muzycznych, o tym czy istnieje recepta na wartościowe zajęcia edukacji artystycznej i wreszcie nieprzypadkowo o tym, czy warto i jak robić festiwale?

Nasz festiwal po raz kolejny przeniósł publiczność w muzyczne światy wspaniałych polskich artystów. Bohaterami tegorocznej edycji byli Anny Jantar i Jarosław Kukulski. To właśnie ich utwory wybrzmiewały podczas festiwalowego święta, tworząc niezwykłą atmosferę pełną nostalgii i wzruszeń. Na zaproszenie do wzięcia udziału w festiwalu odpowiedziało ponad 140 wokalistów z całej Polski. Ostatecznie na festiwalowej scenie zaprezentowało się 22 artystów. Przesłuchania konkursowe poprzedziły warsztaty wokalne z prof. dr hab. Januszem Szromem i próby z festiwalowym zespołem akompaniującym pod kierownictwem Mariusza Smolińskiego.

Tegorocznym konkursowym zmaganiom wokalnym towarzyszyła wystawa portretów malarskich Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście” wykonanych przez Seniorów na zajęciach Tarnowskiego Centrum Senioralnego w Pałacu Jankowice oraz plastyczno-muzyczne warsztaty dla dzieci, które przeprowadziła Firma Sireco.

Najlepsi zaprezentowali się podczas festiwalowej gali

Do niedzielnego koncertu galowego zakwalifikowała się najlepsza dziesiątka wokalistów. Licznie zebraną publiczność przywitał Tadeusz Czajka – Wójt Gminy Tarnowo Podgórne, a koncert galowy poprowadzili Monika Rutkowska – Dyrektorka Festiwalu i Jakub Zachciał – Dyrektor Artystyczny Festiwalu. W repertuarze Anny Jantar i kompozycjach Jarosława Kukulskiego wyśpiewanych przez laureatów festiwalu każdy mógł znaleźć cząstkę dla siebie… Magiczny wieczór zwieńczył koncert Natalii Kukulskiej z zespołem.

Niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznej edycji festiwalu został Krzysztof Pawlus, którego wykonanie utworu „Radość najpiękniejszych lat” z repertuaru Anny Jantar zostało nagrodzone przez jury nagrodą Grand Prix. Krzysztof skradł również serca widzów podczas gali laureatów zdobywając nagrodę publiczności, przyznaną w tej edycji po raz pierwszy.  Zwycięzca Grand Prix otrzymał również zaproszenie do zaprezentowania się podczas koncertu galowego Festiwalu Piosenki Polskiej im. Janusza Kondratowicza w Luboniu.

Poznajcie laureatów III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne

GRAND PRIX – Krzysztof Pawlus

I miejsce: Aleksandra Tocka

II miejsce: Michał Kaczmarek

III miejsce: Karolina Kram-Chojnacka

Nagroda specjalna Dyrektora Pałacu Jankowice: Aleksandra Tocka

Wyróżnienie: Weronika Radniecka

Wyróżnienie: Kornelia Pulchna

Wyróżnienie: Lidia Leitgeber

Wyróżnienie: Aleksandra Dajworska

Wyróżnienie: Kacper Kujawski

Wyróżnienie: Joanna Lupa

Partnerami naszego festiwalu zostali: Hotel Edison, Hurtowania Ogrodnicza Bogdan Królik, Browar Sady, Gminny Ośrodek Kultury Sezam w Tarnowie Podgórnym, Tarnowski Łącznik, Sireco – grupa trzech zakładów utylizacji odpadów i Volkswagen Poznań-Przeźmierowo – Grupa Cichy Zasada.

Składamy podziękowania dla wszystkich zaangażowanych, którzy dołożyli swoja cegiełkę, a bez których to wielkie festiwalowe święto nie mogłoby się odbyć.